iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Misz masz...

Odkąd wprowadzono konkursy wszelakie, gdzie jedynym warunkiem uczestnictwa jest wysłanie esemesa, przestałam w nich uczestniczyć, nie dlatego, że nie lubię albo że nie wierzę w wygraną lub co najgorsze w zwyczajne szczęście tylko że po przeczytaniu kiedyś tam artkułu o zorganizowanych grupach komórkowych (chodzi o telefony), wykupujących karty przedpłacowe na sumy przekraczając moją roczną pensję i wysyłające esemesy non stop z szybkością komety, zrozumiałam, iż zabawa ta dla mnie nie ma dalszego sensu, gdyż zwyczajnie nie mam w tym szaleństwie szans. Pomysł na zarabianie niezły ale z etycznego punktu widzenia...

I właśnie wpadła mi do głowy idea, głupia może ale co tam, napiszę o niej, bo i tak nie wiecie kim zacz jestem . Całkiem niedawno na bilbordach widniała facjata naszego miłującego wszystko i wszystkich premiera, gdzie z zadowoloną jak zwykle miną oznajmiał wszem i wobec: nie róbmy polityki, budujmy orliki:) A wiadomo, że na wszystko trza mamony więc czemu by nie dopisać kilka słów i kasa jak manna spadłaby z nieba. Zatem po zmianach hasło mogłoby brzmieć następująco: nie róbmy polityki, budujmy orliki zatem kochany narodzie wysyłaj esemesiki:) Z pełną odpowiedzialnością napisałam, iż idea głupia, bo do tej pory zamiast boisk trawa lub ściernisko zdobiłyby niektóre obszary naszych wsi i miast, ale intencje były jak najbardziej słuszne.

Odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz, świat i życie kręci się wokół niego, dzięki niemu etc. Liczy się sprzedaż a ile co kosztuje, to już sprawa umowna. A co się dziś najlepiej sprzedaje? A bo ja wiem, pewnie nowość jakowaś, może nowy biust celebytki A albo powiększone usta gwiazdki B lub dujałonabiataplmadl? Przykładów można by mnożyć bez liku a pomysłowość ludzi, którzy wszystko mają na sprzedaż jest nieograniczona jak kosmos, o czym dzieści lat temu "śpiewał" już znakomity aktor Jerzy Stuhr (pozwoliłam sobie sparafrazować ten znakomity tekst):

Sprzedać się każdy może

trochę lepiej lub trochę gorzej

ale nie oto chodzi

jak co komu wychodzi.

Czasami człowiek musi

inaczej się udusi

uuu...

 

 

Komentarze (0)
Propagandysta... Aaa tam cicho być...
Najnowsze wpisy
2013-12-09 10:35 Polska Razem jest najważniejsza
2013-09-23 12:40 Jeśli nie chcesz mojej zguby
2013-09-05 17:37 Mówią, jak jest
2013-09-02 19:49 Bóg na wyłączność
2013-08-29 12:35 Hava nagila!