iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Szuflandia...

Oto gazety wszem i wobec ogłosiły a i sam zainteresowany też, czyli rerujący trochę premier Donald Tusk, że nie będzie on kandydował na szefa komisji europejskiej. Ludzki pan... Zastał drogi niezbudowane a zostawi.... rorzgrzebane, gdy zakończy rządy miłości w 2015r. Może dotrzyma słowa, jest bardziej stabilny emocjonalnie niż jego zagorzały antagonista, i wytrwa  w misji pt.: Nie róbmy polityki...

Pan premier w przeciwieństwie do młodych polskich imigrantów, a i tych w średnim wieku też, śmiało może wyrazić swe zadowolenie - "A czy mi tu źle, mam swoją szufladę"... Lecz skoro myśli o posadzie w Brukseli, to ta jego szuflada przyciasna jakaś się robi, jakby nie ogarniał w niej bałaganu. Pytanie - czy musi? 

Patrząc z perspektywy indywidualnej szuflady liczy się tylko własny interes. Założenie jest słuszne i owszem, do momentu, gdy do niej zaczynają wrzucać cudze skarpetki, a to w postaci śmieci niesegregowanych, segregowanych,  umów śmieciówek, religii na maturze czy trasy zbudowanej tuż pod oknem w kuchni, bez kładki dla pieszych. 

Jak na razie nie grozi nam pospolite ruszenie; zamknięci we własnych szufladach z niechęcią i złością spogladamy na tych, którym nie podoba się wizja życia narzuconego przez ustawy, rozporządzenia, dyrektywy, wnioski i punkty lub co gorsza unię. Może to wynika ze strachu albo z obojętności? A może konformistom żyje się lepiej? 


 

 

 

Komentarze (1)
Wieża Babel... Kto ogłupia kobiety?...
Najnowsze wpisy
2013-12-09 10:35 Polska Razem jest najważniejsza
2013-09-23 12:40 Jeśli nie chcesz mojej zguby
2013-09-05 17:37 Mówią, jak jest
2013-09-02 19:49 Bóg na wyłączność
2013-08-29 12:35 Hava nagila!